Menu By Milonic JavaScript

 
2026-02-11
ASSZONYKÁM, ADJ EGY KIS KIMENŐT-fergeteges nosztalgia-, operett- és kabaréműsor



 
2026-01-31
MI BAJUNK LEHET?-Ács Fruzsina és Szabó Balázs Máté humorestje


2026-01-23
SZERDA ANDRÁS KAPTA A VMMSZ PLAKETT ELISMERÉSÉT-A Botra férfikóus fellépése


2026-01-18
SZÍNHÁZI ELŐADÁS A MAGYAR KULTÚRA NAPJÁN


2025-12-27
FELLÉPÉS ZENTÁN-A modern tánccsoport vendégszereplése


2025-12-22
ADVENTI IRODALMI- ÉS KÉPZŐMŰVÉSZETI PÁLYÁZAT - Több mint 300 munka érkezett be



A HATÁRTALAN PROGRAM ÓBECSÉN ZÁRULT A 2025-ÖS ÉVBEN-Színes programok kicsiknek és nagyoknak
2025.12.17




A Déryné Program 2025-ben új elemmel, a Határtalan Programmal bővült, amely eljutott Vajdaságba is. A rendezvénysorozat utolsó vajdasági állomása december 17-én óbecsén volt, ahol a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör a Rákóczi Szövetséggel együttműködve, a Déryné Program szervezésében a nap folyamán változatos programokat kínált minden korosztálynak, több intézményben.
A rendezvényen jelen volt és felszólalt Fremond Árpád, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke, Kis Domonkos Márk, a Déryné Program ügyvezető igazgatója, Rusz Milán, a magyar-szerb közös kulturális évad 2025–2026. évi megrendezésének előkészítéséért és lebonyolításáért felelős miniszteri biztos, illetve Szilágyi Zsolt, a Rákóczi Szövetség hálózatfejlesztési igazgatója is.
Az egész napos programsorozaton az óvodásoktól kezdve az általános és középiskolásokon át egészen a felnőttekig, mindenkit megszólított. A délelőtti órákban az óvodások két helyszínen tekinthették meg a Csillagvándor kft. – Törökvész Vitéz, avagy Vitéz László és a törökök című produkcióját Fekete Dávid színművész előadásában. Az alsósok a Petőfi kultúrkörben nézhették meg Tarján Veronika Cifra Palinta című programját, míg a felsősök, szintén a Petőfi kultúrkörben, Mogyoró Kornél Dallam és ritmus síppal, dobbal, tánci hegedűvel című előadását tekinthették meg. Ezen felül az óbecsei Gimnázium tanulói a nap folyamán dráma és történelmi előadásokon vettek részt. A Határtalan Programnap a Táncolva öröklődik című folklórelőadással zárult, amelyet Erdélyből, Nyárádszeredáról, a Bekecs Néptáncegyüttes művészei mutatnak be a Tokos zenekar kíséretében. A táncszínházi produkció egy autentikus barangolás a Kárpát-medence reprezentatív települései, dialektusai között. A fellépő művészek bepillantást nyújtottak a táncos, énekes, zenész mesterek saját szellemi kulturális örökségébe, azok jellegzetes stílusát, mozgásesztétikai értékét felhasználva. Az előadás Dél-Alföld, Felcsík, Gyergyó, Szatmár, Méhkerék, Szilágyság, Sóvidék és Kalotaszeg jellegzetes táncbéli hangulatait idézték meg. 





















































Óbecsei önkormányzat


Szekeres László Alapítvány


Szülőföld Alap


Nemzeti Kultúrális Alap


Tartományi Művelődési Titkárság, Újvidék



Tartományi Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi Titkárság

Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma, Budapest

Malvin fatelep, Óbecse

Kaktusz virágüzlet, Óbecse

Letti pékség, Óbecse

Komunalac közvállalat, Óbecse

Rolometal, Óbecse

Tot-promet, Óbecse

Bečejpromet, Óbecse

Agrocentrum, Óbecse

Viktória fatelep

Tiszamente közvállalat, Óbecse

Kovács Nándor magántermelő, Óbecse

Trend, Óbecse

Madiig, Óbecse

PIK Becse, Óbecse

Gas, Óbecse

Agro-promet, Óbecse

Pixel

Telecom centar

Mórahalom önkormányzata

Panorama étterem

Telek-paprika Martonos

People's diszkó

Gerontológiai Központ

Becsei Pékség

Sigma-promet

Promes

SZR 'Za vas'

Domena

Lux nyomda

Agro-Service

Simovics József

Kéringer József

Friss család

Médiatámogatók:

Info csatorna

Becsei Mozaik

Rádió Active


Köszönet nekik!
 


ÖN HONLAPUNK 58708. LÁTOGATÓJA.

KÖSZÖNJÜK A MEGTISZTELTETÉST!   
 


Copyright © (2010 - 2026.)
Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör - Óbecse