Menu By Milonic JavaScript

 

 
2024-02-17
VALAHOL EURÓPÁBAN-Teltház és vastaps


2024-02-11
TÖRÖKFALUN VENDÉGSZEREPELT A HENTES CÍMŰ ELŐADÁS


2024-02-02
NEM ÉLHETEK MUZSIKASZÓ NÉLKÜL-Teltház-350 néző


2024-01-26
"SZÁMON TARTJÁK AZT, AMIT A KÖZÖSSÉGÉRT TETTEM"-Tót Kása Piroska a VMMSZ plakettjét vehette át


2024-01-21
A HENTES-Színházi előadás a magyar kultúra napja alkalmából



161 KÉPZŐMŰVÉSZETI ÉS 81 IRODALMI ALKOTÁS AZ ADVENTI PÁLYÁZATON
2023.12.20




Tizenkilencedik alkalommal szervezte meg a Bóbita óbecse Nagycsaládosok Egyesülete és a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör Adventi irodalmi- és képzőművészeti pályázatát.
A kiírásra község óvodásai és általános iskolásai jelentkezhetnek alkotásaikkal és írásaikkal. Az óvodások, illetve az elsős és másodikos tanulók bármilyen technikával készült képzőművészeti alkotást küldhettek be. “Minden évben nagyon sikeres az advent pályázatunk, hiszen a gyerekek ezzel már hangolódnak a közelgő ünnepekre. óbecséről, Péterrévéről, Bácsföldvárról, Dreáról és Pecesorról is érkeztek munkák, amelyeket szakmai zsűri nézett át és díjazott. Nem kevesebb, mint 61 díjat osztottunk ki, amivel szeretnénk a tanulókat serkentani a tollforgatásra”, mondta Ricz Róbert, a két szervezet elnöke.
A képzőművészeti pályázatra összesen 161 munka érkezett be, amelyből a zsűri 27 alkotást választott ki és díjazott.

AZ ADVENTI KÉPZŐMŰVÉSZETI PÁLYÁZAT DÍJAZOTTJAI:

  1. Fodor Zselyke (Szivárvány óvoda, óvónő: Papp Mária)
  2. Lučev Mia (Pitypang óvoda, óvónők: Olah Karolina-Kara Béda Gabriella)
  3. Kobrehel Ivana (Kolibri óvoda, óvónők: Dubravka Đakonov-Radojević Anasztázia)
  4. Mihalecz Léda (Kelemen óvoda, Péterréve, óvónők: Szloboda Szőnyi Karolina-Božin Ivana)
  5. Kiss Lea (Napsugár óvoda, óvónők: Kádas Melinda-Avramov Erika)
  6. Vickos Nóra (Napsugár óvoda, óvónő: Nakić Erika)
  7. Bapkovits Adél (Napsugár óvoda, óvónő. Hadnagy Szilvia)
  8. Tallós Zita (Napsugár óvoda, óvónők: Szőke Lívia-Varga Gál Erika)
  9. Nagy Jázmin (Szivárvány óvoda, óvónő: Surányi Valentina-Forró Andrea
  10. Zóni Zsanett (Makádi óvoda, Péterréve, óvónő: Pece Klaudia)
  11. Kalapos Anna (Makádi óvoda, Péterréve, óvónő: Fekete Melinda)
  12. Móric Bence (Bácsföldvár, óvónő: Futó Éva)
  13. Pálinkás Zoé (1. osztály, Svetozar Marković iskola, tanítónő: Bertalan Zsuzsanna)
  14. Kasza Krisztina (Pecesor, óvónő: Vida Karolina)
  15. Fehér Máté (1. osztály, Samu Mihály iskola, tanítónő: Farkas Edit)
  16. Rácz K. Balázs (1. osztály, Samu Mihály iskola, tanítónő: Papp Melinda)
  17. Pece Ágota (Samu iskola, Pecesor, tanítónő: Boldizsár Gabriella)
  18. Dömötör Lilla (1. osztály, Petőfi iskola, tanítónő: Molnár Sóti Irén)
  19. Asztalos Gombár Dorka (1. osztály, Petőfi iskola, tanítónő: Ferenci Tünde)
  20. Német Kleon (1. osztály, Petőfi Sándor iskola, Drea, tanítónő: Drenkovity Viktória)
  21. Kobrehel Zoran (1. osztály, Sever Đurkić iskola, tanítónő: Sinkovics Gabriella)
  22. Boja Noa (Petőfi Sándor iskola, Drea, tanítónő: Vörös Papp Virdzsínia)
  23. Papp Lara (2. osztály, Sever Đurkić iskola, tanítónő: Tufegdžić Mónika)
  24. Fekete Lenke (2. osztály, Samu Mihály iskola Péterréve, tanítónő: Hegedűs Szilvia)
  25. Szöllősi Lilla (2. osztály, Petőfi Sándor iskola, tanítónő: Tóth Izabella)
  26. Szabó Csenge (2. osztály, Petőfi Sándor iskola, tanítónő: Gulyás Bognár Renáta)
  27. Hányi Karina (2. osztály, Samu Mihály iskola, tanítónő: Rácz Borbás Julianna) 

A beérkezett 82 irodalmi alkotást Kancsár Izabella a Magyar Szó újságírója, valamint Megyeri Henrietta és Zórád Cservenyák Anetta, magyartanárnők, a Vajdasági Rádió munkatársai olvasták át és rangsorolták a munkákat.

III. osztályosok

  1. Babenyac Lázár és Cseszák Mátyás (Petőfi iskola, tanítónő: Kovács Franciska)
  2. Nagy Noémi (Sever Đurkić iskola, tanítónő: Lauc Ágota)
  3. Varga Kinga (Sever Đurkić iskola, tanítónő: Lauc Ágota)

Különdíj: Kátai Dávid (Zdravko Gložanski iskola, tanítónő: Kádas Gyurcsik Stefánia)
IV. osztályosok

  1. Butás Fanni és Kúti Hanna (Petőfi Sándor iskola, tanítónő: Kéringer Piroska)
  2. Dvorszki Rihárd (Petőfi Sándor iskola, tanítónő: Kéringer Piroska)
  3. Kovács Sára és Ojdanić Lara (Petőfi Sándor iskola, tanítónő: Kéringer Piroska), Aranyos Andrej, Ricz Bálint és Léner Csanád (Petőfi Sándor iskola, tanítónő: Csernyák Szilvia) és Dér Zsóka (Samu Mihály iskola, tanítónő: Lukács Mária)

Különdíj: Mucsi Viktor (Samu Mihály iskola, Péterréve, tatíntónő: Varga Marianna), Szabó Hanna (Sever Đurkić iskola, tanítónő: Török Horváth Tímea) és Borsos Daniella (Zdravko Gložanski iskola, tanítónő: Kis Emese)

V-VI. osztályosok

  1. Sebők Klaudia (Samu Mihály iskola, tanárnő: Józsa Zsuzsanna) és Pataki Petra (Sever Đurkić iskola, tanárnő: Kutika Magyar Klementina)
  2. Szlancsik Kristóf (Samu Mihály iskola, tanárnő: Józsa Zsuzsanna), Lapis Ágnes (Sever Đurkić iskola, tanárnő: Kutika Magyar Klementina), Tarján Dorka (Samu Mihály iskola, tanárnő: Kovács Kuszli Angéla)
  3. Sőregi Hunor (Petőfi Sándor iskola, tanár: Szűcs Budai Engelbert), Virág Dianna (Samu Mihály iskola, tanárnő: Kovács Kuszli Angéla) és Bálint Petra (Sever Đurkić iskola, tanárnő: Kutika Magyar Klementina)

VII-VIII. osztályosok

  1. Ződi Kinga (Samu Mihály iskola, tanárnő: Kovács Kuszli Angéla), Fleisz Fanni (Samu Mihály iskola, tanárnő: Józsa Zsuzsanna), Raffai Lara (Samu Mihály iskola, Péterréve, tanárnő: Ferencz Boglárka) és Dóci Anna Lúcia (Sever Đurkić iskola, tanárnő: Kutika Magyar Klementina)
  2. Tripolszki Blanka és Brada Lúcia (Sever Đurkić iskola, tanárnő: Kutika Magyar Klementina)
  3. Szép Viola (Samu Mihály iskola, tanárnő: Kovács Kuszli Angéla), Koncz Villő (Petőfi iskola, tanár: Szűcs Budai Engelbert és Mecek Alex (Sever Đurkić iskola, tanárnő: Kutika Magyar Klementina)

A díjkiosztóra december 20-án kerül sor a Petőfi kultúrkör kistermében, ahol a kultúrkör Csicsörke népdalcsoportja és az óbecsei betlehemezők kis csoportja tette színesebbé a díjkiosztót, illetve az első díjas irodalmi munkák felolvasásra kerültek. Ugyanakkor a kultúrkör előcsarnokában kiállításra kerültek a képzőművészeti pályázatra érkezett alkotások.
Az Adventi pályázat a Nemzeti Kulturális Alap és az óbecsei önkormányzat támogatásával valósult meg.





















































Óbecsei önkormányzat


Szekeres László Alapítvány


Szülőföld Alap


Nemzeti Kultúrális Alap


Tartományi Művelődési Titkárság, Újvidék



Tartományi Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi Titkárság

Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma, Budapest

Malvin fatelep, Óbecse

Kaktusz virágüzlet, Óbecse

Letti pékség, Óbecse

Komunalac közvállalat, Óbecse

Rolometal, Óbecse

Tot-promet, Óbecse

Bečejpromet, Óbecse

Agrocentrum, Óbecse

Viktória fatelep

Tiszamente közvállalat, Óbecse

Kovács Nándor magántermelő, Óbecse

Trend, Óbecse

Madiig, Óbecse

PIK Becse, Óbecse

Gas, Óbecse

Agro-promet, Óbecse

Pixel

Telecom centar

Mórahalom önkormányzata

Panorama étterem

Telek-paprika Martonos

People's diszkó

Gerontológiai Központ

Becsei Pékség

Sigma-promet

Promes

SZR 'Za vas'

Domena

Lux nyomda

Agro-Service

Simovics József

Kéringer József

Friss család

Médiatámogatók:

Info csatorna

Becsei Mozaik

Rádió Active


Köszönet nekik!
 


ÖN HONLAPUNK 58708. LÁTOGATÓJA.

KÖSZÖNJÜK A MEGTISZTELTETÉST!   
 


Copyright © (2010 - 2024.)
Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör - Óbecse