Népviseletbe öltözött fiúk és lányok, gyermekzsivaj, családias hangulat, a színpadon énekes népi gyermekjátékok és néptánc – ez jellemezte az idei, 26. Kőketáncot, amelyet május 19és és 20-án tartottak meg az óbecsei Petőfi Sándor Magyar Kultúrkörben. A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete által megszervezett, kétnapos szemlén 64 produkciót mutattak be az általános iskolások és a nagycsoportos óvodások, akik csaknem negyven vajdasági településről érkeztek. A két nap alatt több mint 1.500 kis néptáncos lépett fel, akiket az Örökség Gyermek-népművészeti Egyesület által delegált zsűri Podpácz Beáta, Kirch Zoltán és Szarka Zsolt véleményezett.
A zsűri 6 kiemelt arany, 16 arany, 16 ezüst, 17 bronz és 9 oklevelet osztott szét
ÉNEKES NÉPI GYERMEKJÁTÉK
KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS
- Aprócskák csoport, Tisza mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve
ARANY MINŐSÍTÉS
- Kenderkóc gyermekcsoport, Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, óbecse
EZÜST MINŐSÍTÉS
- Pitypang tánccsoport, József Attila Művelődési Egyesület és Dózsa György Á. I., Gunaras
- Lepetye, Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa
- Sercegők gyermekcsoport, Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta
- Ugribugri Néptánccsoport, Szrimai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
- Pöttöm Néptánccsoport, Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
BRONZ MINŐSÍTÉS
- Pitypang, Csobolyó Művelődési Egyesület, Mohol
- Apróka Néptánccsoport, Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
- Szederice, Samu Mihály Általános Iskola, óbecse
- Ciberke Néptánccsoport, Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
OKLEVELET KAPTAK
- Aprócskák, Búzavirág Hagyományápoló Egyesület, Magyarittabé
- Csiribiri, Ady Endre Művelődési Egyesület Tornyos
NÉPTÁNC-óVODÁS ÉS ALSóS KOROSZTÁLY
KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS
- Csibész táncegyüttes, Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, óbecse
ARANY MINŐSÍTÉS
- Százszorszép néptáncegyüttes, "Népkör" Magyar Művelődési Központ, Kúla
- Cseprente táncegyüttes, Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
- Pipacs néptáncegyüttes, Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
- Parázs táncegyüttes, Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta
- Talentum gyermek táncegyüttes, Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület, Szabadka
- Futkánc gyermektáncegyüttes, Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék
EZÜST MINŐSÍTÉS
- Sziporka táncegyüttes, Bácsfeketehegy Magyar Művelődési és Helytörténeti Egyesület, Bácsfeketehegy
- Kópé gyermekcsoport, Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, óbecse
- Höcögők csoport, Tisza mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve
- Recefice Néptánccsoport, Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
BRONZ MINŐSÍTÉS
- Szederinda táncegyüttes, Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
- Kistopogó táncegyüttes, Móra Ferenc Művelődési Egyesület, Csóka
- Libabál, Ludas Matyi Művelődési Egyesület, Ludas
- Boróka, Gracza János Színjátszó és Irodalmi Egyesület, Zentagunaras
- Lángocska gyermektáncegyüttes, Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
- Cifrázó táncegyüttes, Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
OKLEVELET KAPTAK
- Cinege Néptánccsoport, Százszorszép Művelődési Egyesület, Törökfalu
- Motolla, Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa
- Sziporka tánccsoport, Palicsi Magyar Művelődési Egyesület, Palics
NÉPTÁNC-VEGYES KOROSZTÁLY
KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS
- Bóbita néptáncegyüttes, Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
- Manó táncegyüttes, Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék
ARANY MINŐSÍTÉS
- Kincsünk kiscsoport, Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Torda
- Pitypalatty Néptánccsoport, Tisza mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve
- Pántlika Néptánccsoport, Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
- Délucska táncegyüttes, Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
EZÜST MINŐSÍTÉS
- Sedergő, Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa
- Cibere Néptánccsoport, Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
- Cifra-Boróka gyermektáncegyüttes, Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
- Tiszavirág Néptánccsoport, Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
BRONZ MINŐSÍTÉS
- Virgoncok, Búzavirág Hagyományápoló Egyesület, Magyarittabé
- Perdülő, József Attila Művelődési Otthon, Torontálvásárhely
- Pitypang Néptánccsoport, Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
- Kisbetyár, Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Bácsgyulafalva
OKLEVELET KAPTAK
- Árvalányhaj, Százszorszép Művelődési Egyesület, Törökfalu
- Napsugár Gyermek Néptánccsoport Bajsa, Testvériség Művelődési Egyesület Bajsa
- Bokréta, Takáts Rafael Magyar Kultúrkör, Padé
NÉPTÁNC-FELSŐS KOROSZTÁLY
KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS
- Kisbekecs táncegyüttes, Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, óbecse
- Talentum felsős gyermek táncegyüttes, Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület, Szabadka
ARANY MINŐSÍTÉS
- Kisvirgonc táncegyüttes, Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
- Napraforgó néptáncegyüttes, "Népkör" Magyar Művelődési Központ, Kúla
- Szikra táncegyüttes, Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta
- Tűzrevaló táncegyüttes, Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék
- Cifra Néptánccsoport, Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
EZÜST MINŐSÍTÉS
- Csicsóka táncegyüttes, Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, óbecse
- Csipetkék, Mendicus Művészeti Központ, Csantavér
- Parapács táncegyüttes, Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
BRONZ MINŐSÍTÉS
- Mákvirág táncegyüttes, Bácsfeketehegy Magyar Művelődési és Helytörténeti Egyesület
- Vackor tánccsoport, Gaál Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Kelebia
- Topogó táncegyüttes, Móra Ferenc Művelődési Egysület, Csóka
OKLEVELET KAPOTT
- Szarkaláb, Ady Endre Művelődési Egyesület Tornyos
A pedagógusok közül Resócki Rolland, Szakács Tamás, Brezovszki Tamara és Roland, illetve Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs kapott.
Az alábbi együttesek kaptak meghívást a szabadkai Interetno Fesztiválra:
- Kisbekecs táncegyüttes, Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, óbecse
- Talentum felsős gyermek táncegyüttes, Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület, Szabadka
- Bóbita néptáncegyüttes, Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
- Manó táncegyüttes, Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék
- Csibész táncegyüttes, Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, óbecse
- Futkánc gyermektáncegyüttes, Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék
- Aprócskák csoport, Tisza mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve
- Napraforgó néptáncegyüttes, "Népkör" Magyar Művelődési Központ, Kúla
- Pántlika Néptánccsoport, Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
- Pitypalatty Néptánccsoport, Tisza mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve
|