Menu By Milonic JavaScript

 

 
2024-04-13
39. SZÓLJ, SÍP, SZÓLJ!-NÉPZENEI VETÉLKEDŐ-Aranyeső Törökbecsén a népdalénekeseinknek


2024-04-13
EZÜSTÉREM MAGYARKANIZSÁRÓL-A modern tánccsoport tagjainak sikere


2024-04-12
"NEM CSAK A HÚSZÉVESEKÉ A VILÁG..."-Örökzöld slágerek a Tripolszki együttes előadásában


2024-04-09
KÖLTÉSZET-NAPI SZAVALÓVERSENY-123 szavaló vett részt


2024-04-06
BOR-CSINÁLTA DOKTOR-A tatabányai Orfeusz társulat vendégjátéka



SZAVALÓVERSENY A VIRTUÁLIS TÉRBEN
2020.05.04




Az óbecsei Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, a budapesti Emberi Erőforrások Minisztérium támogatásával és az Eötvös Loránd Tudományegyetem közreműködésével, tizenötödik éve szervezi meg a Költészet-napi szavalóversenyét, amelyet március elején meg is hirdettett.
“Sajnos, a rendkívüli helyzetre való tekintettel a szavalóversenyt egy későbbi időpontban és online, a virtuális térben bonyolítottuk le. A vetélkedőre a produkciók, a szavalatok video-felvételével lehetett nevezni, így a zsűri a beküldött videók alapján értékelte a produkciókat és díjazta azokat. Összesen harminckilenc szavaló jelentkezett a megmérettetésre, óbecsei és bácsföldvári diákok”, mondta Cseszák Korcsik Anikó, a kultúrkör szervezője.
Az első és második osztályosokat László Judit és Ozsvár Róbert, az Újvidéki Színház színművészei rangsorolták. Az első osztályosok között Horváth Miksa (Petőfi Sándor iskola) bizonyult a legjobbnak  Boldizsár Teodor (Sever Đurkić iskola) előtt, míg az osztott harmadik helyen Bukli Benjamin (Samu Mihály iskola) és Lovas Amadea (Sever Đurkić iskola) végzett. Ebben a kategóriában a különdíjat Hegedűs Júlia (Samu Mihály iskola) érdemelte ki. A második osztályosoknál Butás Petra (Petőfi Sándor iskola) lett az első helyezett Fajin Gyöngyi (Petőfi Sándor iskola) és Bulatović Blanka (Samu Mihály iskola) előtt. Itt Sőregi Hunor (Petőfi Sándor iskola) kapta meg a különdíjat.
A harmadik és negyedik osztályos tanulókat, valamint a felsősöket, Elor Emina és Szalai Bence, az Újvidéki Színház színművészei hallgatták végig, értékelték és rangsorolták. A két színész elmondása szerint, ebben az időszakban, nagyon feldobja az embert, mikor ennyi tehetséges, szépen beszélő és szorgalmas diákot lát. „Művészettel foglalkozni gyönyörű dolog, és sokszor nagyon felemelő, ám egy-egy mű, előadás és előadó megítélése nagyon szubjektív dolog. Azaz mindenkinek más tetszik, mindenki mást keres, és igazán senkinek nincs igaza, illetve egy kicsit mindenkinek igaza van. Minden szavalatban találtunk valami egyedit és szépet, ezért mindenki megérdemelné, hogy külön kiemeljék, dehát ez mégiscsak verseny, ezért kénytelenek voltunk választani és eredményt hirdetni. Azt még fontos elmondanunk, hogy végül is mi alapján hoztuk meg a döntést. Természetesen olyan alap dolgokat is figyelembe vettünk, mint a beszéd: az artikuláció, a hangzók és a hang tisztasága, a hangsúlyozás, az érthetőség, stb. Másik fontos szempont a versválasztás. Itt általában elmondhatjuk, hogy jó érzékkel találták meg a korukhoz és lelkükhöz közel álló műveket, és jól értelmezték őket. A jövőben is arra bíztatjuk a szavalókat, hogy olyan szöveggel foglalkozzanak, ami jelent valamit a számukra, amit szeretnek, és a legfontosabb, amit el akarnak mondani. Ez a biztosíték arra, hogy a vers mondanivalóját, hangulatát és érzésvilágát hozzánk, a halllgatókhoz is eljuttatják. A harmadik szempont a legfontosabb, lényegében maga az előadás. Hogy mennyire hatásosan közvetítitek felénk a vers gondolatait, érzéseit, és ott vagytok-e amögött, amiről beszéltek. Látszik, ha a tiétek az anyag, ha van vele mondandótok, ha átélitek, amiről szavaltok. Összességében ez határozza meg milyen hatást tudtok kiváltani bennünk, nézőkben”, mondta Elor Emina és Szalai Bence.
A harmadik és negyedik osztályosok között, az osztott első helyen Kisutcai Ivett és Farkas Larissza (mindketten a Petőfi Sándor iskola tanulói) végzett. Második lett a bácsföldvári Fülöp Adél, míg a harmadik helyet Bátori Simon (Petőfi Sándor iskola) szerezte meg. A zsűri két különdíjat is osztott, Gondos Rékának és Hallai Viktornak (mindketten a Petőfi Sándor iskola tanulói). A felsősök közül a Petőfi Sándor iskola három tanulója léphetett a képzeletbeli dobogóra, Koncz Antónió, Herbatényi Botond és Hódi Lúcia.
A szervezők minden díjazottnak házhoz szállították az ajándék-könyveket, ugyanis nem szerették volna ha csak szeptemberben, a következő iskolaév kezdetén kapják kézhez a díjakat a szavalók.













































Óbecsei önkormányzat


Szekeres László Alapítvány


Szülőföld Alap


Nemzeti Kultúrális Alap


Tartományi Művelődési Titkárság, Újvidék



Tartományi Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi Titkárság

Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma, Budapest

Malvin fatelep, Óbecse

Kaktusz virágüzlet, Óbecse

Letti pékség, Óbecse

Komunalac közvállalat, Óbecse

Rolometal, Óbecse

Tot-promet, Óbecse

Bečejpromet, Óbecse

Agrocentrum, Óbecse

Viktória fatelep

Tiszamente közvállalat, Óbecse

Kovács Nándor magántermelő, Óbecse

Trend, Óbecse

Madiig, Óbecse

PIK Becse, Óbecse

Gas, Óbecse

Agro-promet, Óbecse

Pixel

Telecom centar

Mórahalom önkormányzata

Panorama étterem

Telek-paprika Martonos

People's diszkó

Gerontológiai Központ

Becsei Pékség

Sigma-promet

Promes

SZR 'Za vas'

Domena

Lux nyomda

Agro-Service

Simovics József

Kéringer József

Friss család

Médiatámogatók:

Info csatorna

Becsei Mozaik

Rádió Active


Köszönet nekik!
 


ÖN HONLAPUNK 58708. LÁTOGATÓJA.

KÖSZÖNJÜK A MEGTISZTELTETÉST!   
 


Copyright © (2010 - 2024.)
Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör - Óbecse