Menu By Milonic JavaScript

 
2024-04-06
BOR-CSINÁLTA DOKTOR-A tatabanyai Orfeusz társulat előadása

2024-04-12
ÖRÖKZÖLD SLÁGEREK KONCERTJE A TRIPOLSZKI EGYÜTTESSEL

2024-04-09
KÖLTÉSZET-NAPI SZAVALÓVERSENY



 
2024-03-22
HÚSVÉTI KÉZMŰVES FOGLALKOZÁSOK


2024-03-17
A MŰVÉSZNŐ LEPEDŐJE-Újra Óbecsén mutatták be a színdarabot


2024-03-15
BÁCSKOSSUTHFALVÁN A BOTRA FÉRFIKÓRUS-Megemlékezés a Kossuth-szobornál


2024-03-14
"LÉLEK S SZABAD NÉP TESZ CSUDA DOLGOKAT"-Az 1848/49-es Forradalomra és Szabadságharcra emlékeztünk


2024-03-13
SZABADSÁGHARC-Kálló Béla és Tóth Péter Lóránt előadása



NEMZETÜNK FÉNYLŐ CSILLAGA-megemlékezés a szabadságharc és forradalom emlékére
2020.03.13




Március 13-án a Népkönyvtár, a Petőfi Sándor Általános Iskola és a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör közös szervezésében, a Petőfi szobornál tartottak megemlékezést az 1848/49-es szabadságharc és forradalom emlékére.
„A március 15-ei ünnep kapcsán két szó jut eszünkbe: szabadság és hazaszeretet. Amikor feltűzzük a kokárdát, akkor ezt büszkeséggel tesszük. Nem magunkra vagyunk büszkék, hanem magyarságunkra, hazaszeretetünkre és azokra az őseinkre, akik szembe mertek szállni az elnyomó rendszerrel, akkor és ott, abban a reménytelennek tűnő helyzetben. Van mit tanulnunk tőlük, de hiszem és vallom, hogy nekünk is van mit átadnunk az utánunk jövőknek, a fiatalabbaknak. Az 1848/49-es hősöknek a nevét csak töredékében olvashatjuk a könyvekben. Azt azonban tudnunk kell, hogy a szabadságot nem egy arctalan tömeg vívta ki. A szabadságot az alkotni képes, a közös célokért tenni tudó és tenni akaró egyének teremtették meg. Tették ezt összefogva!”, mondta Fenyvesi Szilvia műsorvezető. A Himnusz a Dúdoló kórus, a Botra férfikórus és a Petőfi iskola kórusa, illetve Gál Noémi előadásában hangzott el, majd Szerda Balázs történész, osztotta meg ünnepi gondolatait a résztvevőkkel. „Az 1848-as, 49-es forradalomra és szabadságharcra emlékezünk. Egy forradalomra, mely a legnagyobbnak, legerősebbnek bizonyult a korabeli Európában, és bár a harcmezőn elbukott, következményei örökre megváltoztatták a nemzet és Magyarország sorsát… Nem bukott viszont el az eszme, ami a kitöréséhez vezetett. A magyar nép megállíthatatlanul elindult az érett nemzetté válás útján, fényes győzelmet aratott a szolgalelkűség és a kishitűség felett. ’48-at éppen ez az időtálló eszme teszi örökérvényűvé, a hősök által kijelölt út ma is követendő: merjünk nagyot álmodni, merjünk nagyok lenni! Merítsünk erőt és hitet a ránk hagyott örökségből, de ne tévesszük szem elől a közelmúltat sem. Itt állunk a szabadságért karddal és tollal harcoló Petőfi szobra és a róla elnevezett iskola előtt, mely tavaly – amikor kis híján lakat került ajtajára – az összefogás erejének a szimbólumává vált. Higgyük el, Petőfi büszke volt ránk ott fent! Legyünk hát mi magunk a forradalom! Bátran kövessük álmainkat, ne féljünk, ha néha elbukunk is, a közösségbe, egy magasztos eszmébe vetett hitbe kapaszkodva mindig képesek leszünk felállni! Tudnunk kell, hogy az életünk, a jövőnk felett mi, és csakis mi rendelkezünk. Tudatosan szerepet kell vállalnunk a közéletben, vállalnunk kell a véleményformáló szerepét. Nekünk, mert ha mi nem, más teszi meg helyettünk. Kötelességünk és felelősségünk van tehát! A múltból táplálkozva, a jelenben élve, együtt kell építenünk a jövőt!” Az ünnepi műsorban, amely a Nemzetünk fénylő csillaga címet viselte, a Petőfi iskola tanulói, illetve a Petőfi kultúrkör Kiscimbora, Csiperke és Petrence táncegyüttesei, a Dúdoló és Botra énekegyüttesek és a Fokos zenekar lépett fel. A műsort Szűcs Budai Engelbert magyartanár, valamint Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs készítették, míg a kórusokat Kisimre Szerda Anna, Szerda András és Károlyi Andrea készítették fel.
A műsor a Petőfi szobor megkoszorúzásával ért véget. A kegyelet virágait elsőként a szervezők, a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, a Petőfi Sándor Általános Iskola és a Népkönyvtár nevében Cseszák Korcsik Anikó, Tőzsér Gabriella és Lovas Đijanta helyezték el, majd a Magyar Nemzeti Tanács nevében Györe Decsov Emese, helyezte el az emlékezés virágait. A Vajdasági Magyar Szövetség nevében dr. Pásztor Bálint helyezte el a koszorút, a Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség nevében Sutus Áron elnök, valamint Szerda Balázs és Kisimre Szerda Anna elnökségi tagok tették le a kegyelet virágait. Az óbecsei önkormányzat nevében Kiss Igor, Kinka Erzsébet, Stefaniga Csaba és Szmieskó Karolina koszorúzott, a Vajdasági Magyar Szövetség, a Vajdasági Magyar Demokrata Párt és a Magyar Egység Párt közös koszorúját dr. Molnár Viktor és Szmieskó Zoltán helyezték el. A VMSZ Ifjúsági, Nyugdíjas és Női fóruma nevében Juhász Kornél és Sétáló Tímea helyezték el a kegyelet virágait, míg a Than Fivérek Értelmiségi Kör, a Középiskolások Művészeti Vetélkedője és az Ökobecse civil szervezetek nevében Bonifárt László, Virág Kiss Anita és Kiss Zoltán koszorúztak. A megemlékezés végén Kiskomáromi Zsolna előadásában a Szózat hangzott el.


















































Óbecsei önkormányzat


Szekeres László Alapítvány


Szülőföld Alap


Nemzeti Kultúrális Alap


Tartományi Művelődési Titkárság, Újvidék



Tartományi Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi Titkárság

Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma, Budapest

Malvin fatelep, Óbecse

Kaktusz virágüzlet, Óbecse

Letti pékség, Óbecse

Komunalac közvállalat, Óbecse

Rolometal, Óbecse

Tot-promet, Óbecse

Bečejpromet, Óbecse

Agrocentrum, Óbecse

Viktória fatelep

Tiszamente közvállalat, Óbecse

Kovács Nándor magántermelő, Óbecse

Trend, Óbecse

Madiig, Óbecse

PIK Becse, Óbecse

Gas, Óbecse

Agro-promet, Óbecse

Pixel

Telecom centar

Mórahalom önkormányzata

Panorama étterem

Telek-paprika Martonos

People's diszkó

Gerontológiai Központ

Becsei Pékség

Sigma-promet

Promes

SZR 'Za vas'

Domena

Lux nyomda

Agro-Service

Simovics József

Kéringer József

Friss család

Médiatámogatók:

Info csatorna

Becsei Mozaik

Rádió Active


Köszönet nekik!
 


ÖN HONLAPUNK 58708. LÁTOGATÓJA.

KÖSZÖNJÜK A MEGTISZTELTETÉST!   
 


Copyright © (2010 - 2024.)
Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör - Óbecse