Menu By Milonic JavaScript

 

 
2019-06-14
BABACSOMAG-AJÁNDÉKOZÁS-A Nemzetpolitikai Államtitkárság ajándékcsomagjai


2019-06-07
FOKOS-TOKOS KONCERT-A zene összeköt


2019-06-01
LVI. GYÖNGYÖSBOKRÉTA ÉS XLIII. DURINDÓ-Horgos


2019-05-26
ÉVADZÁRÓ-Fergeteges produkciók a színpadon


2019-05-25
FALUNAP PECESORON-A Petőfi kultúrkör tagjainak fellépése



KÖLTÉSZET-NAPI SZAVALÓVERSENY-Száz szavaló versenyzett
2019.04.11





1964 óta ünnepeljük április 11-én, József Attila születése napján, a magyar költészet napját.
Ezen a napon minden évben előadások, felolvasások és versmondó versenyek keretében emlékeznek meg országszerte a poétikáról.

Az óbecsei Petőfi Sándor Magyar Kultúrkörben az idén is szavalóversenyt tartottak, amely a budapesti Emberi Erőforrás Minisztériuma támogatásával és az Eötvös Loránd Tudományegyetem közreműködésével valósult meg.

A versenyzőket háromtagú, nemzetközi zsűri hallgatta meg és értékelte:

  • Török Marika, a Csongrádi Múzsa Művészeti Egyesület 2000 elnöke
  • Barta Júlia, a Vajdasági Magyar Versmondók Egyesületének tagja
  • és Fenyvesi Szilvia, a Népkönyvtár munkatársnője, illetve
  • Tyukász Imréné-Margit Csongrádról, aki a Piroskavárosi Általános Iskola magyartanárnője,
  • Molnár Krekity Olga, a Vajdasági Magyar Versmondók Egyesületének alapítója és tiszteletbeli elnöke, valamint
  • Posta István Csongrádról, aki a Batsányi János Gimnázium tanára

Eredmények:

Az I. és II. osztályok között:

  1. Ferenci Orsolya (Sever Đurkić iskola) és Bátori Simon (Petőfi Sándor iskola)
  2. Kádas Dávid (Petőfi Sándor iskola)
  3. Bulatović Blanka (Samu Mihály iskola) és Stefaniga Vince (Sever Đurkić iskola)

Különdíj: Klima Babett (Petőfi Sándor iskola) és Hallai Viktor (Petőfi Sándor iskola)

A III. és IV. osztályosok között:

  1. Becsei Bence (Petőfi Sándor iskola) és Szirbik Zalán (Sever Đurkić iskola)
  2. Szenti Todor (Samu Mihály iskola) és Lázár Enikő (Petőfi Sándor iskola)
  3. Herbatényi Botond (Petőfi Sándor iskola), Koncz Villő (Petőfi Sándor iskola) és Gondos Réka (Petőfi Sándor iskola)

Különdíj: Deák Dominik (Petőfi Sándor iskola) és Blazsanik Blanka (Sever Đurkić iskola)

 Az V. és VI: osztályosok között:

  1. Horváth Kinga (Samu Mihály iskola)
  2. Deák Evelin (Petőfi Sándor iskola) és Kovács Leona (Petőfi Sándor iskola)
  3. Gál Noémi (Petőfi Sándor iskola)

Különdíj: Dupák Ákos (Petőfi Sándor iskola), Péter Petra (Petőfi Sándor iskola), Rajsli Ádám (Sever Đurkić iskola) és Koncz Antónió (Petőfi Sándor iskola)

 A VII. és VIII: osztályosok között:

  1. Tallós Martina (Samu Mihály iskola)
  2. Mecek Mia (Sever Đurkić iskola)
  3. Kákonyi Balázs (Petőfi Sándor iskola) és Herbatényi Zalán (Petőfi Sándor iskola)

Különdíj: Milinkov Jasmina (Petőfi Sándor iskola)
A Csongrádi Múzsa Művészeti Egyesület 2000 különdíját Károlyi Egon (Petőfi Sándor iskola) kapta

 A legjobb szavalók könyvet és CD-t kaptak ajándékba.


























Óbecsei önkormányzat


Szekeres László Alapítvány


Szülőföld Alap


Nemzeti Kultúrális Alap


Tartományi Művelődési Titkárság, Újvidék



Tartományi Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi Titkárság

Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma, Budapest

Malvin fatelep, Óbecse

Kaktusz virágüzlet, Óbecse

Letti pékség, Óbecse

Komunalac közvállalat, Óbecse

Rolometal, Óbecse

Tot-promet, Óbecse

Bečejpromet, Óbecse

Agrocentrum, Óbecse

Viktória fatelep

Tiszamente közvállalat, Óbecse

Kovács Nándor magántermelő, Óbecse

Trend, Óbecse

Madiig, Óbecse

PIK Becse, Óbecse

Gas, Óbecse

Agro-promet, Óbecse

Pixel

Telecom centar

Mórahalom önkormányzata

Panorama étterem

Telek-paprika Martonos

People's diszkó

Gerontológiai Központ

Becsei Pékség

Sigma-promet

Promes

SZR 'Za vas'

Domena

Lux nyomda

Agro-Service

Simovics József

Kéringer József

Friss család

Médiatámogatók:

Info csatorna

Becsei Mozaik

Rádió Active


Köszönet nekik!
 


ÖN HONLAPUNK 58708. LÁTOGATÓJA.

KÖSZÖNJÜK A MEGTISZTELTETÉST!   
 


Copyright © (2010-2017)
Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör - Óbecse