Menu By Milonic JavaScript

 
2018-11-23
ÖRÖKSÉGÜNK-VAJDASÁGI NAGYZENEKAR KONCERTJE

2018-11-24
XV. RICSAJ NÉPMŰVÉSZETI TALÁLKOZÓ



 
2018-11-15
TOLERANCIA-NAPI SZAVALÓVERSENY


2018-11-10
MÓRAHALMON A DÚDOLÓ ÉNEKEGYÜTTES


2018-11-10
VIII. SZENT MÁRTON-NAPI ÚJBOR FESZTIVÁL CSONGRÁDON


2018-11-09
X-A RENDSZERBŐL TÖRÖLVE-Filmvetítés


2018-11-08
ÉN ÍGY LÁTOM-Tót Kása Piroska nyolcadik önálló kiállítása



MÁTYÁS NAPJAINKBAN-irodalmi- és képzőművészeti pályázat
2018.11.07





A Nemzetpolitikai Államtitkárság Mátyás király emlékévet hirdetett 2018-ra, ezért döntött úgy az óbecsei Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör vezetősége, hogy Mátyás királlyá választásának 560. évfordulója alkalmából, Mátyás napjainkban címmel irodalmi- és képzőművészeti pályázatot hirdessen.
„Ezt a tevékenységünket a budapesti Emberi Erőforrás Minisztériuma támogatta az Eötvös Loránd Tudományegyetem közreműködésével. Felhívásunkra összesen 94 képzőművészeti alkotás érkezett be, óvodásoktól, valamint I. és II. osztályos tanulóktól. Nekik egy Mátyás királyról szóló mesét kellett illusztrálniuk”, mondta Ricz Kasziba Beáta, az egyesület munkatársa, aki azt is hozzátette, hogy az irodalmi pályázatra a harmadik, negyedik és a felső osztályos tanulóktól vártak munkákat. „Fogalmazással, önálló verssel, riporttal, novellával lehetett pályázni. Címajánlatokat is adtunk, hogy ezzel megkönnyítsük a tollforgatók dolgát. Összesen 73 munka érkezett be. A pályázat kiírásában a harmadik és negyedik osztályosok egy kategóriát képeztek, de olyan sok jó minőségű munka érkezett, hogy szétválasztottuk a két korosztályt”, tette hozzá Beáta.

A képzőművészeti pályázat eredményei (16 egyenrangú díj):
1. Bartusz Máté, dr. Kiss Imre óvoda, Péterréve, óvónő: Mihalecz Éva
2. Tóth Noémi, Kelemen óvoda, Péterréve, óvónő: Pál Erzsébet
3. Tripolszki Márk, Napsugár óvoda, óvónők: Szőke Lívia és Varga Gál Erika
4. Babenyac Márton, Napsugár óvoda, óvónők: Szőke Lívia és Varga Gál Erika
5. Tripolszki Rita, Napsugár óvoda, óvónő: Hadnagy Szilvia
6. Horváth Miksa, Napsugár óvoda, óvónő: Nakić Erika
7. Szenti Ivona, Szivárvány óvoda, óvónők: Fekete Melinda és Pešaković Sonja
8. Bálint Petra, óvónők: Blažić Erika és Kara Béda Gabriella
9. Szlancsik Kristóf, Szivárvány óvoda, óvónő: Papp Mária
10. Tripolszki Sára, I. osztály, Sever Đurkić iskola
11.Károlyi Martin, I. osztály, Sever Đurkić iskola
12. Virág Dianna, I. osztály, Samu Mihály iskola, tanítónő: Bartusz Valéria
13. Ferenci Orsolya, II. osztály, Sever Đurkić iskola, tanítónő: Horváth Tímea
14. Csapó Szintia, II. osztály, Samu Mihály iskola, tanítónő: Topolcsányi Aranka
15. Lengyel Molli, Samu Mihály iskola, Pecesor, tanítónő: Polyák Dóra
16. Kádas Dávid, II. osztály, Petőfi Sándor iskola, tanítónő: Vastag Géber Judit

Irodalmi pályázat eredményei

III. osztályosok
1. Gondos Réka, Petőfi Sándor iskola, tanítónő: Csernyák Szilvia
2. Lapis Judit, Sever Đurkić iskola, tanítónő: P. Tőzsér Gabriella
2. Balázs Adél, Samu Mihály iskola, tanítónő: Kovács Csilla
3. Bozsír Dianna, Samu Mihály iskola, tanítónő: Lukács Mária
Különdíj: Lázár Enikő, Petőfi Sándor iskola, tanítónő: Csernyák Szilvia
Különdíj: Szerda Hédi, Samu Mihály iskola, Pecesor, tanítónő: Polyák Dóra

IV. osztályosok

1. Burai Blanka, Samu Mihály iskola, tanítónő: Papp Melinda
1. Kiss Anett, Samu Mihály iskola, tanítónő: Papp Melinda
2. Herbatényi Botond, Petőfi Sándor iskola, tanítónő: Palotás Alexandra
3. Csúri Kira, Petőfi Sándor iskola, tanítónő: Palotás Alexandra
3. Fekete Anna, Zdravko Gložanski iskola, tanítónő. Berkes Judit
Különdíj: Szirbik Zalán, Sever Đurkić iskola, tanítónő: Sinkovics Gabriella

V-VI. osztályosok
1. Stefaniga Viola, Sever Đurkić iskola, tanárnő: Zapletán Erika
2. Rajsli Ádám, Sever Đurkić iskola, tanárnő: Zapletán Erika
3. Lukács Lorin, Sever Đurkić iskola, tanárnő: Zapletán Erika

VII-VIII. osztályosok
1. Urbán Hédi, Sever Đurkić iskola, tanárnő: Zapletán Erika
1. Horvát Anna, Sever Đurkić iskola, tanárnő: Zapletán Erika
2. Szabó Mercédesz Anna, Sever Đurkić iskola, tanárnő: Zapletán Erika
3. Bukovics Kornélia, Sever Đurkić iskola, tanárnő: Zapletán Erika
3. Morvai Fanni, Sever Đurkić iskola, tanárnő: Zapletán Erika
Különdíj: Galgó Mihály, Sever Đurkić iskola, tanárnő: Zapletán Erika

A szervezők Zapletán Erika magyartanárnőt különdíjjal jutalmazták, hiszen ő küldte be a legtöbb munkát.


































 



 




Óbecsei önkormányzat


Szekeres László Alapítvány


Szülőföld Alap


Nemzeti Kultúrális Alap


Tartományi Művelődési Titkárság, Újvidék



Tartományi Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi Titkárság

Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma, Budapest

Malvin fatelep, Óbecse

Kaktusz virágüzlet, Óbecse

Letti pékség, Óbecse

Komunalac közvállalat, Óbecse

Rolometal, Óbecse

Tot-promet, Óbecse

Bečejpromet, Óbecse

Agrocentrum, Óbecse

Viktória fatelep

Tiszamente közvállalat, Óbecse

Kovács Nándor magántermelő, Óbecse

Trend, Óbecse

Madiig, Óbecse

PIK Becse, Óbecse

Gas, Óbecse

Agro-promet, Óbecse

Pixel

Telecom centar

Mórahalom önkormányzata

Panorama étterem

Telek-paprika Martonos

People's diszkó

Gerontológiai Központ

Becsei Pékség

Sigma-promet

Promes

SZR 'Za vas'

Domena

Lux nyomda

Agro-Service

Simovics József

Kéringer József

Friss család

Médiatámogatók:

Info csatorna

Becsei Mozaik

Rádió Active


Köszönet nekik!
 


ÖN HONLAPUNK 58708. LÁTOGATÓJA.

KÖSZÖNJÜK A MEGTISZTELTETÉST!   
 


Copyright © (2010-2017)
Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör - Óbecse