Menu By Milonic JavaScript

 
2024-04-06
BOR-CSINÁLTA DOKTOR-A tatabanyai Orfeusz társulat előadása

2024-04-12
ÖRÖKZÖLD SLÁGEREK KONCERTJE A TRIPOLSZKI EGYÜTTESSEL

2024-04-09
KÖLTÉSZET-NAPI SZAVALÓVERSENY



 
2024-03-22
HÚSVÉTI KÉZMŰVES FOGLALKOZÁSOK


2024-03-17
A MŰVÉSZNŐ LEPEDŐJE-Újra Óbecsén mutatták be a színdarabot


2024-03-15
BÁCSKOSSUTHFALVÁN A BOTRA FÉRFIKÓRUS-Megemlékezés a Kossuth-szobornál


2024-03-14
"LÉLEK S SZABAD NÉP TESZ CSUDA DOLGOKAT"-Az 1848/49-es Forradalomra és Szabadságharcra emlékeztünk


2024-03-13
SZABADSÁGHARC-Kálló Béla és Tóth Péter Lóránt előadása



"VOLT EGY TÁNC..."-megemlékezés a 1848/49-es szabadságharc és forradalom 170. évfordulójára
2018.03.16




Pénteken, március 16-án tartottak megemlékezést, a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör szervezésében, az 1848/49-es szabadságharc és forradalom 170. évfordulója alkalmából.
„1848. március 15-én felemelte szavát a nemzet, s a korhadt rend kártyavárként omlott össze. Az 1848/49-es hősöknek a nevét csak töredékében olvashatjuk a könyvekben. Azt azonban tudnunk kell, hogy a szabadságot nem egy arctalan tömeg vívta ki. A szabadságot az alkotni képes, a közös célokért tenni tudó és tenni akaró egyének teremtették meg. A polgári forradalom lehetőségét az emberek összefogása vívta ki. Akaratukat összekovácsolta, erejüket megsokszorozta, hogy tudták: nagy dolgokra képesek, ha összefognak. Ők tetteikkel bebizonyították, hogy bár „egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen”. A nemzet összetartásának tudata 1848 óta a leggazdagabb erkölcsi, szellemi és érzelmi erőforrásunk. Petőfi óta tudjuk, hogy haza csak ott van, ahol jog is van. A magyar szabadság nem a területről, a földről szól. A magyar szabadság az emberekről szól. 2012. március 15-én Vajdaságban az első egész-alakos Petőfi szobrot állítottuk fel. Itt tisztelgünk most a forradalom és Petőfi Sándor emléke előtt, aki tollal és karddal védte népe szabadságát és máig vitatott, melyik fegyvere volt hatékonyabb. Az, hogy ércbe öntve, közterületen is közöttünk él Petőfi, azt jelzi, hogy ma már büszkesége és tartása is van ennek a vajdasági magyar közösségnek, hogy vállaljuk és hirdetjük történelmünket, eszményképeinket, kultúránkat és értékeinket”, mondta Péter Lea, műsorvezető. Ünnepi beszédet dr. Molnár Viktor, a kultúrkör alelnöke, a VMSZ községi szervezetének elnöke tartott, aki többek között a soron következő magyarországi országgyűlési választásokon való részvételre biztatta a délvidéki magyarságot. „Manapság, amikor mindenki azzal szembesül, hogy harcot kell vívnia a megélhetésért, a munkahelyekért és a családja fenntartásáért, fel kell ismernünk, hogy csak úgy haladhatunk előre, ha közösen és biztos alapokra építjük a jövőnk. A közösségünk számára, mint ahogyan azt a történelem is bizonyítja, a legfontosabb érték az összefogás. Egymást megbecsülve és kitartóan kell dolgoznunk azért, hogy az életünk körülményein változtathassunk. Minden korban más nehézségekkel szembesülünk, de őrizzük kultúránk már évszázadok óta. Érdemes elgondolkodnunk, milyen irányba szeretnénk haladni? Fontos-e számunkra hitünk, nemzeti identitásunk és a társadalmunk jövője?”.
Az ünnepi műsorban, amely a „Volt egy tánc...” címet viselte,  a Petőfi kultúrkör tagjai léptek fel. A Kiscimbora és Csiperke táncegyüttesek mellett Rókus Zoltán színművész, Szerda Ákos énekes és a Fokos zenekar mutatkozott be. A műsort Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs szerkesztette, míg támogatója a budapesti Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. volt.
A műsor után Hajnal Jenő, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke és Ricz Róbert, a kultúrkör elnöke leleplezték a Petőfi-szobor talapzatán lévő emléktáblát, amely a Kamenpromet cég, Kádas Csaba tulajdonos az ajándéka. A Petőfi szobrot elsőként a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör elnöksége és tagsága nevében Firsing Karolina és Kovács Jónás koszorúzták, majd a Magyar Nemzeti Tanács nevében Hajnal Jenő, az MNT elnöke, és Jerasz Anikó, az MNT Végrehajtó Bizottságának elnöke helyezték el az emlékezés virágait. A Vajdasági Magyar Szövetség nevében Juhász Attila államtitkár, valamint Csernyák Mihály koszorúztak, a Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség nevében Sutus Áron elnök és a Szerda Balázs, elnökségi tag, míg az óbecsei önkormányzat nevében Kinka Erzsébet, Stefaniga Csaba és Szmieskó Karolina­ koszorúztak. A Vajdasági Magyar Szövetség, a Vajdasági Magyar Demokrata Párt és a Magyar Egység Párt közös koszorúját dr. Molnár Viktor, Kiss Igor és Szmieskó Zoltán helyezték el. A VMSZ Ifjúsági, Nyugdíjas és Női fóruma nevében Juhász Kornél, Pál János és Buzás Eleonóra koszorúzott, valamint a Than Fivérek Értelmiségi Kör és a Középiskolások Művészeti Vetélkedője civil szervezetek nevében Bonifárt László és Tojzán Ákos koszorúztak.














































 



 




Óbecsei önkormányzat


Szekeres László Alapítvány


Szülőföld Alap


Nemzeti Kultúrális Alap


Tartományi Művelődési Titkárság, Újvidék



Tartományi Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi Titkárság

Magyar Köztársaság Külügyminisztériuma, Budapest

Malvin fatelep, Óbecse

Kaktusz virágüzlet, Óbecse

Letti pékség, Óbecse

Komunalac közvállalat, Óbecse

Rolometal, Óbecse

Tot-promet, Óbecse

Bečejpromet, Óbecse

Agrocentrum, Óbecse

Viktória fatelep

Tiszamente közvállalat, Óbecse

Kovács Nándor magántermelő, Óbecse

Trend, Óbecse

Madiig, Óbecse

PIK Becse, Óbecse

Gas, Óbecse

Agro-promet, Óbecse

Pixel

Telecom centar

Mórahalom önkormányzata

Panorama étterem

Telek-paprika Martonos

People's diszkó

Gerontológiai Központ

Becsei Pékség

Sigma-promet

Promes

SZR 'Za vas'

Domena

Lux nyomda

Agro-Service

Simovics József

Kéringer József

Friss család

Médiatámogatók:

Info csatorna

Becsei Mozaik

Rádió Active


Köszönet nekik!
 


ÖN HONLAPUNK 58708. LÁTOGATÓJA.

KÖSZÖNJÜK A MEGTISZTELTETÉST!   
 


Copyright © (2010 - 2024.)
Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör - Óbecse